Google Arama Sonuçları Sayfasında Değişikliğe Gidiyor

Arama sayfasında yaptığı küçük değişikliklere alışık olduğumuz Google bu sefer daha köklü bir revizyona gidiyor. Google, arama ekranının sol tarafında yer alan Web, Görseller, Videolar gibi sekmelerin bulunduğu bölümü, arama kutusunun hemen altına taşıyor.

Google’ın arama sayfasında yaptığı değişikler arasında, işlevsel bir hesap makinesi ekleme ve mobil arama modunu da etkinleştirecek. Bunlar Google’ın ana işlevi için birkaç önemli değişiklik sayılabilir. Aşağıdaki TechCrunch‘ta yayınlanan görselden yeni tasarımı inceleyebilirsiniz.

Google’ın arama sayfasının yeni tasarımı yavaş yavaş kullanıcılara yayılıyor. İlk etapta ABD ve Avrupa’da kullanıcılara sunulacak tasarımın önümüzdeki günlerde tüm Google kullanıcılarının bu tasarıma geçmesi bekleniyor.

Sol bölümdeki sekmelerin sayfanın üst kısma alınmasıyla eski bölümde nelerin gösterileceğini şimdilik bilmiyoruz. Google’ın o bölümü yeni bir reklam alanı olarak kullanması muhtemel. Bunun yanında daha sade bir tasarım adına o bölüm boş bırakılabilir.
Google Arama Sonuçları Sayfasında Değişikliğe Gidiyor Google Arama Sonuçları Sayfasında Değişikliğe Gidiyor Reviewed by Oğuzhan Cabbaroğlu on 7/27/2012 Rating: 5

Hiç yorum yok

Image Link [https://lh3.googleusercontent.com/kXvOVaV2dIWC4gKWhzQhTK7KXwgYFcM_xkISmmlJH5MIYQ-nQogwFc1zAaKEpnqhaPEMJ1Vpn4SKbg=w1366-h768-rw-no] Author Name [Oğuzhan Cabbaroğlu] Author Description [Ozicab İnternet ve Tasarım Hizmetleri - Kurucu / Nam-ı Diğer Ozicab ] Facebook Username [ozicab] Twitter Username [ocabbaroglu] GPlus Username [107441494120937470968] Pinterest Username [ozicab] Instagram Username [ozicab]