Olimpiyatlara HotSpot Yasağı Geldi!

İngiltere'nin başkenti Londra'da 27 Temmuz'da başlayacak olan olimpiyat oyunlarına HotSpot kullanım yasağı geldi. Katılımcılar kendi cihazları üzerinden internet paylaşımı yapamayacaklar.

Olimpiyat komitesinden yapılan açıklamaya göre oyunlar sırasında telsiz cihazları, sinyal engelleyiciler (jammer), radyo frekans tarayıcıları, lazer pointer cihazları ve her türlü 3G hotspot cihazı ve kablosuz ağ paylaştırıcı kullanılamayacak.

iPad, iPhone ve Android işletim sistemli telefon ve tabletler bu yasağın dışında tutuldu. Ancak onların da birden fazla cihaza internet paylaşımı sağlamaması gerekiyor.

Bu tip bir yasağın sebebi tam olarak anlaşılamasa da Londra olimpiyat oyunlarının resmi iletişim sponsoru BT'nin kurduğu ve ücretli olarak yararlanılabilen Wi-Fi ağ hizmetinin teşvik edilmesi mantığı akla geliyor.
Ancak hemen hemen bütün akıllı telefonların HotSpot olarak kullanıbildiği günümüzde bunun önüne nasıl geçileceği de ayrı bir soru işareti olarak karşımıza çıkıyor.

HotSpot ne anlama geliyor?
Akıllı telefon ya da tablet bilgisayarlarda bulunan bu özellik yardımı ile istenilen noktada kablosuz ağ oluşturulabiliyor. bu sayede birden fazla cihaza internet erişimi de verilebiliyor. Özellikle tablet bilgisayar sahipleri sadece Wi-Fi özelliği olan cihazlarına cep telefonları üzerinden bu özellik yardımı ile internet sağlayabiliyorlar. Bu teknolojiye Tether adı da veriliyor. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.
Olimpiyatlara HotSpot Yasağı Geldi! Olimpiyatlara HotSpot Yasağı Geldi! Reviewed by Oğuzhan Cabbaroğlu on 7/26/2012 Rating: 5

Hiç yorum yok

Image Link [https://lh3.googleusercontent.com/kXvOVaV2dIWC4gKWhzQhTK7KXwgYFcM_xkISmmlJH5MIYQ-nQogwFc1zAaKEpnqhaPEMJ1Vpn4SKbg=w1366-h768-rw-no] Author Name [Oğuzhan Cabbaroğlu] Author Description [Ozicab İnternet ve Tasarım Hizmetleri - Kurucu / Nam-ı Diğer Ozicab ] Facebook Username [ozicab] Twitter Username [ocabbaroglu] GPlus Username [107441494120937470968] Pinterest Username [ozicab] Instagram Username [ozicab]