Apple Mini iPad Çıkarıyor

Apple, küçük ve ucuz iPad için harekete geçti. Mini iPad, yakında satışa sunulacak.

Apple, bu yıl yeni bir iPad'i daha kullanıcılara sunuyor. Ancak bu iPad'in diğerlerinden en önemli farkı ebatlarında olacak. Mevcut iPad'ler 9.7 inç ekrana sahipken, mini iPad'in 7 ila 8 inç'lik bir ekranı olacağı iddia ediliyor.

Ancak mini iPad'in yeni iPad'lerde olduğu gibi retina ekranı olmayacak. Cihazın fiyatı ise 399 dolar olan iPad 2'ye kıyasla çok daha ucuz olacak. Apple'ın küçük ebatlarda iPad çıkarmasının sebebi olarak, rakibi Google'ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı ve 7 inç'lik ekrana sahip Nexus olduğu söyleniyor. Apple'ın Ekim ayında mini iPad'i duyuracağı öne sülüyor.

Steve Jobs, tabletlerin standart olacak ortalama 10 inç'lik bir ekranının olması gerektiğini savunuyordu. Bu nedenle hayatı boyunca küçük bir iPad'e rastlamadık. Ancak kıran kırana süren rekabet, Apple'a Jobs sonrası mini iPad'i de yaptırabilir.
Apple Mini iPad Çıkarıyor Apple Mini iPad Çıkarıyor Reviewed by Oğuzhan Cabbaroğlu on 7/08/2012 Rating: 5

Hiç yorum yok

Image Link [https://lh3.googleusercontent.com/kXvOVaV2dIWC4gKWhzQhTK7KXwgYFcM_xkISmmlJH5MIYQ-nQogwFc1zAaKEpnqhaPEMJ1Vpn4SKbg=w1366-h768-rw-no] Author Name [Oğuzhan Cabbaroğlu] Author Description [Ozicab İnternet ve Tasarım Hizmetleri - Kurucu / Nam-ı Diğer Ozicab ] Facebook Username [ozicab] Twitter Username [ocabbaroglu] GPlus Username [107441494120937470968] Pinterest Username [ozicab] Instagram Username [ozicab]