Facebook’un Uygulama Merkezi App Center Açıldı!

Facebook, Mayıs ayında kendi uygulama merkezini hazırladığını duyurmuştu. Bu merkezle uygulama geliştiricilerinin önünü açmak istediğini belirten ve geliştiricilerin para kazanmasına da imkan vereceğini duyuran Facebook, App Center’ını bu sabah kullanıma açtı. App Center’da uygulama yayınlamak isteyenler için bir rehber de bulunuyor.

Facebook, Perşembe akşamı iPhone, iPad ve Android’te kullanılabilecek bir uygulama merkezi açılacağını duyurdu. Android, iOS ve Facebook.com (mobil web) olmak üzere 3 platforma ayrılan App Center, Facebook uygulaması Android cihazlarda, iPad ve iPhone’dan daha ilginç olacak gibi duruyor.

Dün gece yapılan açıklamaya göre, Facebook App Center içinde Nike+, Ubisoft Ghost Recon Commander, Stitcher Radio, Draw Something ve Pinterest’in de bulunduğu 600 uygulamayı bünyesinde bulunduruyor olacak.

Facebook uygulamaları kabul etme kriterleri ise reyting ve derecelendirmelere göre belli olacak. App Center’ın çok hızlı güncelleneceği ve çok çeşitli uygulamalarla karşımıza çıkacağı da Facebook ekibi tarafından duyuruldu. Bu gelişmeyle beraber Facebook Phone dedikodularının da, gerçekleşme ihtimalinin yükseldiğini söyleyebiliriz.

Bakalım App Center, NASDAQ’ta Facebook’a fayda sağlayacak mı?


KAYNAK
Facebook’un Uygulama Merkezi App Center Açıldı! Facebook’un Uygulama Merkezi App Center Açıldı! Reviewed by Oğuzhan Cabbaroğlu on 6/09/2012 Rating: 5

Hiç yorum yok

Image Link [https://lh3.googleusercontent.com/kXvOVaV2dIWC4gKWhzQhTK7KXwgYFcM_xkISmmlJH5MIYQ-nQogwFc1zAaKEpnqhaPEMJ1Vpn4SKbg=w1366-h768-rw-no] Author Name [Oğuzhan Cabbaroğlu] Author Description [Ozicab İnternet ve Tasarım Hizmetleri - Kurucu / Nam-ı Diğer Ozicab ] Facebook Username [ozicab] Twitter Username [ocabbaroglu] GPlus Username [107441494120937470968] Pinterest Username [ozicab] Instagram Username [ozicab]