Gmail’e Yeni Google+ Özellikleri

Google’ın Google+’ı diğer servislerine entegre etme çalışmaları devam ediyor. Şu zamana kadar Gmail, Google Docs, Youtube gibi bir çok ürün için Google+ üyelerine sunulan özelliklere bir yenisi daha eklendi.

Bu yeni özellik Gmail kullanıcıları için. Güncelleme ile birlikte Google+’ta sol kenar çubuğundan seçtiğiniz Circle’daki kişilerin profil fotoğraflarını görebilecek, bu fotoğraflara tıklayarak aradığınız kişiden gelen e-postanızı görüntüleyebileceksiniz. Ayrıca bu güncellemeyle Gmail’de arama filtresi olarak Google+ Circle’ları da kullanılmaya başlanacak. Eğer sadece ‘Friends’ Circle’ındaki kişilerden gelen e-postaları görüntülemek istiyorsanız, “circle:friends” yazıp tıklamanız yeterli olacak.Bu özelliklerin işe yararlığı tabii ki Google+’ı ne kadar aktif kullandığınıza bağlı. Ayrıca gelen yorumlara bakıldığında, kullanıcılar Google’ın her servisine Google+ özellikleri eklemeye odaklı politikasından sıkılmaya başlamış durumdalar.

Gmail’in asıl deneyimine yoğunlaşmak yerine, Google+’ın kullanımını arttırmak için giriştiği mücadele sebebiyle konudan saptığı düşünürken gelen eleştirilerden bir diğeri de Gmail’in yavaşladığı yönünde.Tüm bunların yanı sıra, Gmail’e kısmen Google+’la bağlantılı olan yeni bir özellik de eklendi. Nispeten daha kullanışlı olan bu özellik sayesinde, artık bir e-posta adreslerini aradığınızda, arama sonuçları kişiler listenizdekilerin detaylarını yani telefon numaralarını, Google Chat’teki bilgilerieni ve e-posta adres bilgileri ön plana çıkararak listeleniyor. Böylece iletişim bilgilerine daha çabuk erişirken aynı zamanda daha önceki görüşmelerinizi takip edebiliyorsunuz. Eğer iletişime geçtiğiniz kişinin Google+ profili varsa, tüm bu bilgiler otomatik olarak güncelleniyor.

KAYNAK
Gmail’e Yeni Google+ Özellikleri Gmail’e Yeni Google+ Özellikleri Reviewed by Oğuzhan Cabbaroğlu on 5/17/2012 Rating: 5

Hiç yorum yok

Image Link [https://lh3.googleusercontent.com/kXvOVaV2dIWC4gKWhzQhTK7KXwgYFcM_xkISmmlJH5MIYQ-nQogwFc1zAaKEpnqhaPEMJ1Vpn4SKbg=w1366-h768-rw-no] Author Name [Oğuzhan Cabbaroğlu] Author Description [Ozicab İnternet ve Tasarım Hizmetleri - Kurucu / Nam-ı Diğer Ozicab ] Facebook Username [ozicab] Twitter Username [ocabbaroglu] GPlus Username [107441494120937470968] Pinterest Username [ozicab] Instagram Username [ozicab]