En hızlı tarayıcı daha da hızlanıyor!

Tarayıcılar içinde Chrome'un diğer tarayıcılardan daha hızlı olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Google'ın üzerinde çalıştığı yeni bir teknoloji Chrome'un bu hızına hız katacak.

Yeni Chrome'da kullanılacak V8 JavaScript motoru geliştirileceği ve bu özellikleri sayesinde sadece ihtiyaç olan fonksiyonları sayfaya yükleyeceği Google'ın yazılım mühendislerinden alınan bilgiler arasında. Bu özellik sayesinde daha hızlı optimize edilen sayfalarla küçük JavaScript programlarısonderece hızlı yükleniyor.

Tarayıcı ile yapılan testlerde, V8'li Chrome'un hızının öncekine göre yaklaşık yüzde 25 arttığını görüldü. V8 özelliği, çalışan programı bir anti virüs gibi sürekli ve detaylı bir şekilde inceliyor. Bu JavaScript motorunda bulunan sayaçlar JavaScript fonksiyonlarının ne sıklıkta döngüye girdiğini takip ediyor ve geçen zamanları hesaplıyor. Böylece programlardaki sorunlar da daha çabuk algılanıyor.

En hızlı tarayıcı daha da hızlanıyor! En hızlı tarayıcı daha da hızlanıyor! Reviewed by Oğuzhan Cabbaroğlu on 5/09/2012 Rating: 5

Hiç yorum yok

Image Link [https://lh3.googleusercontent.com/kXvOVaV2dIWC4gKWhzQhTK7KXwgYFcM_xkISmmlJH5MIYQ-nQogwFc1zAaKEpnqhaPEMJ1Vpn4SKbg=w1366-h768-rw-no] Author Name [Oğuzhan Cabbaroğlu] Author Description [Ozicab İnternet ve Tasarım Hizmetleri - Kurucu / Nam-ı Diğer Ozicab ] Facebook Username [ozicab] Twitter Username [ocabbaroglu] GPlus Username [107441494120937470968] Pinterest Username [ozicab] Instagram Username [ozicab]