Nasıl Geçtiğini Anlayamadığımız Yaz Aylarının 28 Madde ile Özeti

Bir yaz daha geride kaldı, acısıyla tatlısıyla...

1. Yazın en çok konuşulan konusuydu 'esmemesi'. Son yılların en esmeyen yazı olması ülkenin hemfikir olduğu tek konuydu belki de.2. Bi' süre sonra artık "Esmiyor" capslerini gördükçe esiyorsa bile bir sıcak basıyordu insana.3. "Hayvan gibi şiiy yapıyorsunuz ya!"


Önce neyin nesi ki bu diye izlerken çok geçmeden iyice yayılıp sayısız versiyonlarıyla kahkaha krizlerine girdiğimiz videodur. Böylece bir gelip geçici fenomenle daha bu tatilimizde de bünyemiz için gerekli mizah ihtiyacını karşılamış olduk.

4. Türkiye gündeminden siyaset eksik olur muydu hiç? Bir seçimi daha her kafadan sesin çıktığı ve hala da çıkmakta olduğu bir şekilde geride bıraktık.


Geride bıraktık bırakmasına ama erken seçim kararıyla birlikte bir döngüye yine girmiş bulunduk.

5. Koalisyon hükumeti kurulamayınca bütün yaz ülke hükumetsiz bir şekilde idare edildi veya idare edilirmiş gibi oldu.6. "Çok hojdır ama benena!"


Az gülmedik ama kendi çapında haklı tabii şimdi.

7. Arda, Bayrampaşa sokaklarından Nou Camp sahalarına uzanan kariyeriyle ayakta alkışlanmayı hakketti. Bize de Barca formasıyla oynayacağı ilk maçı heyecanla beklemek kaldı.8. Türkiye'de Bilim Adamı Neden Yetişmiyor?


Minik Bedirhan da yazın en sevilen fenomenleri arasına girmeyi başardı ve pek sevildi.

9. Kadınlar futbolunun en çok ilgi çektiği dönemdi, Alex Morgan'ın bundaki katkısı çok büyük tabii.10. Yaz başında kurduğumuz normal cümleler bile twitter fenomeni 'Mehmet Ali'nin cümle kalıbına benzemeye başlamıştı.11. Cristiano Ronaldo'nun Cansu Taşkın'a "send me number" diye mesaj gönderdiği iddiası.


Ronaldo'nun ilk DM'den yürüme vakası değil, daha önce de haberlere konu edilmişti. Bu kez kız bir Türk olunca sosyal medyaya da aranılan malzeme çıkmıştı.

12. Horon sesini duyunca dünyanın en mutsuz çocuğuyken en mutlu çocuğuna dönüşüveren bu sevimlilik patlamasıyla biz de mutlu olmuştuk.13. Fenerbahçe'nin yıldız transferleri rakip takımları bir hayli kıskandırdı. Bunda en önemli pay hiç kuşkusuz Terraneo'nundu.


Hem de Van Persie, Nani gibi yıldızların çok da zorlanmadan takıma dahil olmaları herkesi şaşırttı. İnsan ister istemez Terraneo'nun özel yetenekleri mi var diye düşünmeden edemiyor.

14. Fenerbahçe rahat rahat yıldız transfer ederken Galatasaray'ın İbrahimoviç'i almaya çalıştığı dedikoduları aldı başını yürüdü.15. Galatasaray belki İbra'yı alamadı ama diğer takımların en çok istedikleri daha değerli şeyleri almayı yine başardı.16. Tüm bunlar olurken Beşiktaş da sakatlıklardan dert yanmaya devam etti.17. Tatile gidenlerin her anlarını fotoğraflayıp paylaşmadık site bırakmamaları, hem de en klişe fotoğraflarıyla.


Tatil yapmayanlar da tatil yapmış kadar oldu sayenizde.

18. Yazın en çok konuşulan twitter fenomenlerinden Abdullah Çelik de yazımızda yer edinenlerden olmayı başardı.


Ülkede fenomenden çok ne var? Türkiye'de altyapısı en iyi olan şey.

19. Esmeyen bir yazda, uzun mu uzun günlerde oruç tutmak ne kadar mümkünse o kadar tutabilen oldu.


Ah o çocukluğumuzdaki kışın açılan iftarlar...

20. #DontJudgeChallengeMe etiketiyle yine amacı dışına çıkan ama çok konuşulan bir akım.21. Game of Thrones sezon finalinin konuşulmadığı bir yaz ne mümkün.


"Jon Snow öldü mü ıssız acun kaldı mı?"


22. ABD'de eşcinsel evlilik yasal olunca bütün dünyada farklı tepkiler aldı. Ülkemizde de profil resimleriyle destekleyenlerin sayısı az değildi.23. NASA çok önemli bir duyuru yapacağını açıkladığında çok heyecanlanmıştık ve bu kadar heyecan yapmaya değdiğini duyuruyla birlikte görmüş olduk. Dünya'ya en çok benzeyen gezegen bulunmuştu: Kepler 452-b24. Gitmeseydiniz, birlikte okusaydık bu yazıları ve içeriğin bu maddesini yazmaya hiç gerek kalmasaydı...25. Ankara bildiğiniz gibi. Melih Gökçek bütün imkanlarıyla şehre denizi getirme uğraşında.26. Trabzonlu tatlı mı tatlı dede ve ninemizin bir gence fotoğraflarını çektirmesiyle başlayan ve fotoğrafı onlara ulaştırma çabasına dönüşen mutlu sonlu güzel mi güzel bir hikayeye de tanıklık etmiştik.27. İnsanlık Plüton'a kadar gitmeyi başardı ve gittiğimize değdiğini de Plüton'un karşılama seremonisinden anlamış olduk.


Biz de sana karşı boş değiliz Plüton.

28. Bu yaz bu olay yaşanmasa sanki tatilde bir şeyler eksikmiş gibi hissedecektik ki tam da zamanında yetişti içimizdeki İrlandalı.Kaynak: Onedio
Nasıl Geçtiğini Anlayamadığımız Yaz Aylarının 28 Madde ile Özeti Nasıl Geçtiğini Anlayamadığımız Yaz Aylarının 28 Madde ile Özeti Reviewed by Oğuzhan Cabbaroğlu on 9/04/2015 Rating: 5

Hiç yorum yok

Image Link [https://lh3.googleusercontent.com/kXvOVaV2dIWC4gKWhzQhTK7KXwgYFcM_xkISmmlJH5MIYQ-nQogwFc1zAaKEpnqhaPEMJ1Vpn4SKbg=w1366-h768-rw-no] Author Name [Oğuzhan Cabbaroğlu] Author Description [Ozicab İnternet ve Tasarım Hizmetleri - Kurucu / Nam-ı Diğer Ozicab ] Facebook Username [ozicab] Twitter Username [ocabbaroglu] GPlus Username [107441494120937470968] Pinterest Username [ozicab] Instagram Username [ozicab]