Facebook'un Fotoğraf Arayüzü Yenilendi!

Sanal dünyanın gözde servislerinden olan sosyal ağ Facebook, üyelerin kişisel fotoğraflarının yer aldığı bölümde önemli tasarım değişikliği yaptı. İşte yeni haliyle Facebook fotoğrafları.

Sosyal ağ kavramını hayatımıza tam anlamıyla sokmayı başaran Facebook cephesi çalışmalarını hız kesmeden devam ettiriyor. İsmi şu sıralar her ne kadar HTC ile ortak akıllı telefon üreteceği yönünde anılsa da, iddialar genç CEO ve kurucu M.Zuckerberg tarafından yalanlanmış, böyle bir çalışmanın olmadığı dile getirilmişti.
Diğer taraftan 955 milyon üyeye sahip servis yakın zamanda geliştirdiği bu özel kod ile site ve blog sahiplerinin ziyaretçi trafiklerini arttıracak değişime imza attı. Açıkladığı ikinci çeyrek verilerine bakıldığında 1.18 milyar dolar gelir ve 295 milyon dolar net karın sahibi olan Facebook yönünü tasarım konusuna çevirdi.
Buna göre fotoğraf görüntüleme arayüzünü elden geçiren yetkililer adeta sil baştan bir yapı ortaya çıkardı. Zira tasarım anlamında oldukça farklı çizgi benimseyen ekip alışılmışın dışında düzenlemeler yaptı.
Yenilenen dizaynda tüm fotoğraflar artık tek sayfada farklı boyutlarda sıralanıyor. Böylece daha fazla görsel aynı anda izlenebiliyor. Oluşturduğunuz albümler, etiketlendiğiniz kareler ve paylaştıklarınız yine bu bölümde yer alıyor.

Üstelik her bir görselin üzerine gelindiğinde beliren "Highlight" sekmesi sayesinde kişilerin profilinizi ziyaret ettiğinde hangi içeriklere erişebileceklerini de seçebilmeniz mümkün.
Düzenlemeyle birlikte daha dinamik, estetik ve modern görünüme kavuşan Facebook fotoğrafları şimdilik sınırlı kullanıcı grubu üzerinde test ediliyor. Kısa süre içerisinde çalışmaların bitirilmesiyle ilgili yeniliğin tüm üyelerin kullanımına sunulması bekleniyor.

Yeni Facebook fotoğraf arayüzü hakkında ne düşünüyorsunuz? Tasarımı beğendiniz mi?
Facebook'un Fotoğraf Arayüzü Yenilendi! Facebook'un Fotoğraf Arayüzü Yenilendi! Reviewed by Oğuzhan Cabbaroğlu on 7/31/2012 Rating: 5

Hiç yorum yok

Image Link [https://lh3.googleusercontent.com/kXvOVaV2dIWC4gKWhzQhTK7KXwgYFcM_xkISmmlJH5MIYQ-nQogwFc1zAaKEpnqhaPEMJ1Vpn4SKbg=w1366-h768-rw-no] Author Name [Oğuzhan Cabbaroğlu] Author Description [Ozicab İnternet ve Tasarım Hizmetleri - Kurucu / Nam-ı Diğer Ozicab ] Facebook Username [ozicab] Twitter Username [ocabbaroglu] GPlus Username [107441494120937470968] Pinterest Username [ozicab] Instagram Username [ozicab]