Bugün ilk teravih ve sahur, yarın ilk oruç!

Bu gece kılınacak ilk teravih namazı ve sonrasında kalkılacak sahurla 'On Bir Ayın Sultanı'nı ağırlamaya başlayacağız.

Rahmet iklimi Ramazan'ın heyecanı tüm Türkiye'yi sardı. Belediyeler de Ramazan hazırlıklarını tamamladı. Bu yıl özellikle İstanbullular, her sokağa kurulacak binlerce iftar sofrasıyla Ramazan bereketini doyasıya yaşayacak.

İslam aleminin dört gözle beklediği mübarek Ramazan ayı geldi. Bir ay boyunca manevi bir iklimin yaşanacağı bu ayda Müslümanlar oruç tutup, Rab’lerine ibadet edecekler. Bugün Şaban ayının son günü ve yarın Ramazan ayı başlıyor.

İlk teravih bu gece kılınacak.

Aynı zamanda İslam alemi Ramazan ayının ilk orucu için bu gece sahura kalkacaklar. Bir aylık manevi iklimin ardından İslam dünyası Ramazan Bayramını kutlayacak.
Bugün ilk teravih ve sahur, yarın ilk oruç! Bugün ilk teravih ve sahur, yarın ilk oruç! Reviewed by Oğuzhan Cabbaroğlu on 7/19/2012 Rating: 5

Hiç yorum yok

Image Link [https://lh3.googleusercontent.com/kXvOVaV2dIWC4gKWhzQhTK7KXwgYFcM_xkISmmlJH5MIYQ-nQogwFc1zAaKEpnqhaPEMJ1Vpn4SKbg=w1366-h768-rw-no] Author Name [Oğuzhan Cabbaroğlu] Author Description [Ozicab İnternet ve Tasarım Hizmetleri - Kurucu / Nam-ı Diğer Ozicab ] Facebook Username [ozicab] Twitter Username [ocabbaroglu] GPlus Username [107441494120937470968] Pinterest Username [ozicab] Instagram Username [ozicab]