Facebook “Want” Düğmesini Test Ediyor

Facebook, halka arz sonrası kaybettiği değer ve prestiji yeniden kazanmak amacıyla birçok yeni özelliği art arda kullanıma sunuyor. Bu yeniliklerden en son olanı ise şu an test aşamasında olan ‘Want’ tuşu.

Daha önce de gündeme gelen ve Facebook’un üzerinde çalıştığını duyurduğumuz “Want” düğmesi, ”Beğen” tuşunun yanına getiriliyor. Şimdilik hakkında resmi bir duyuru bulunmayan düğme Facebook geliştiricilerinden Tom Waddington tarafından fark edilmiş.

Düğmenin işlevi hakkında henüz net bir bilgi yok. Ancak Zaman Tüneli’ne entegre olma ihtimali yüksek gibi görünüyor. Diğer yandan “Want” düğmesinin pazarlama şirketleri ve e-ticaret siteleri için kullanışlı olabileceğini tahmin etmek zor değil. Keza bu düğme ile kullanıcılar hangi ürünlerle ilgilendiklerini belirtmiş olacaklar.

Facebook’un yeni bir gelir modeli peşinde olduğu da söylenebilir. Ayrıca like düğmesi, halihazırda pazarlama şirketleri için kullanıcıların beğenilerini ifade ettikleri bir araç olarak algılanıyor. Ancak “want” düğmesi, küçük işletmelerin kendi uygulamalarını veya platformlarını oluşturmak zorunda kalmadan Facebook ile daha fazla entegrasyon halinde olmalarını sağlayabilir.

Bu yenilikle beraber Facebook’un borsadaki değerini artırmayı düşündüğü ve yeni bir gelir modeli planladığı çok açık. Umarız bu gelişme hem kullanıcıları hem de pazarlama şirketlerini ve işletmeleri memnun eder.

KAYNAK
Facebook “Want” Düğmesini Test Ediyor Facebook “Want” Düğmesini Test Ediyor Reviewed by Oğuzhan Cabbaroğlu on 6/30/2012 Rating: 5

Hiç yorum yok

Image Link [https://lh3.googleusercontent.com/kXvOVaV2dIWC4gKWhzQhTK7KXwgYFcM_xkISmmlJH5MIYQ-nQogwFc1zAaKEpnqhaPEMJ1Vpn4SKbg=w1366-h768-rw-no] Author Name [Oğuzhan Cabbaroğlu] Author Description [Ozicab İnternet ve Tasarım Hizmetleri - Kurucu / Nam-ı Diğer Ozicab ] Facebook Username [ozicab] Twitter Username [ocabbaroglu] GPlus Username [107441494120937470968] Pinterest Username [ozicab] Instagram Username [ozicab]