Google+’ta Canlı Video Sohbetine Hazır Olun

Google, geçtiğimiz yıl Eylül ayında görücüye çıkardığı canlı video sohbeti özelliği, bu zamana kadar sınırlı bir grup tarafından kullanılabiliyordu. Hangouts on Air adlı bu servise yeni özellikler ekleyen Google, canlı video sohbetini bütün Google+ kullanıcılarına açıyor.

Google resmi blogu aracılığıyla Goolge Mühendislik Bölüm Direktörü Chee Chew tarafından duyurulan Hangouts on Air özelliği ile sanatçı, popüler kişi ya da bir topluluğun temsilcisi istediği kişiyle canlı video sohbeti gerçekleştirebilecek.

Hangouts on Air’i Google+ hesabınızdan“Canlı Videoyla Sohbet’e izin ver” seçeneğini tıklayarak başlatabiliyorsunuz. Ayrıca Hangouts on Air ileYouTube kanalınızdan veya internet siteniz üzerinden de gerçekleştirdiğiniz canlı video sohbetini paylaşabiliyorsunuz. Kullanıcılar aynı zamanda yayın yaparken seyirci sayısını da görebiliyorlar.

Yaptığınız canlı yayınların ardından videonuzu Google+ akışınızda ve Youtube kanalınızda kaydedilmiş olarak bulabilmeniz, Google’ın bu yeni hizmetinin özellikleri arasında yer alıyor. Bu özellik aynı zamanda videonuzun sosyal medyada da değerlendirilmesini ve yorum almasını sağlıyor. Üstelik isterseniz yaptığınız canlı yayını daha sonra tekrar paylaşabiliyorsunuz.

Altyapısının zaman alacağı belirtilen hizmetin isteklere göre belirli bir sırayla kullanıcılara sunulacağını belirtmemiz gerekiyor. Google bu sürede hizmeti merak edenler için önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek yayınları tavsiye ediyor. Ancak görünen o ki Google+’a trafik kazandırma serisi olarak adlandırılabilecek bu yeni servis de Google’ın Facebook ile rekabetinde yüzünü güldürmeyecek.Google+’ta Canlı Video Sohbetine Hazır Olun Google+’ta Canlı Video Sohbetine Hazır Olun Reviewed by Oğuzhan Cabbaroğlu on 5/08/2012 Rating: 5

Hiç yorum yok

Image Link [https://lh3.googleusercontent.com/kXvOVaV2dIWC4gKWhzQhTK7KXwgYFcM_xkISmmlJH5MIYQ-nQogwFc1zAaKEpnqhaPEMJ1Vpn4SKbg=w1366-h768-rw-no] Author Name [Oğuzhan Cabbaroğlu] Author Description [Ozicab İnternet ve Tasarım Hizmetleri - Kurucu / Nam-ı Diğer Ozicab ] Facebook Username [ozicab] Twitter Username [ocabbaroglu] GPlus Username [107441494120937470968] Pinterest Username [ozicab] Instagram Username [ozicab]