Twitter'da popüler olmanın 9 altın kuralı

İşte takipçi sayınızı arttırmanız için bilmeniz gerekenler!
1. Eski haberler vermeyin: Defalarca gönderilmiş linkleri yeni gibi sunmaktan vazgeçin. Unutmayın eski haberler haber değildir. Bu yüzden yeni ve tartışma yaratacak haberler vermeye dikkat edin.


2. Sadece yorum yapmayın: Araştırmalarda birçok Twitter kullanıcısının sadece yorum yaptığını belirledi. Bir konu hakkında sırf yorum yapmaktansa habere katkıda bulunmaya çalışın. Böylece merak uyandırabilirsiniz.


3. Mesajınız kısa olsun: Araştırma, kısa ve vurucu mesaj yazanların daha fazla takipçisi olduğunu ortaya koydu. Bu nedenle mesajınız kısa olsun. Bazen 140 karakterin bile çok uzun olduğunu unutmayın.


4. Gereksiz sembol kullanmayın: Kısaltmaları ve sembolleri gereksiz yere kullanmaktan vazgeçin. Çünkü kullanıcılar, sürekli kısaltma ve sembol kullananları sıkıcı bulduğunu söylüyor.


5. Gizemli olun: Herkese her an nerede olduğunuzu söylemeyin. Sürekli, sinemadayım, evde dizi izliyorum, yemek yiyorum twitleri atmayın. Merak uyandırırsanız takipçi sayınız daha hızlı artar.


6. Nedensiz fotoğraf eklemeyin: Sebebini yazmadan bir fotoğraf ya da internet linki göndermeyin.


7. Sızlamayın: Twitlerinizde sürekli şikayet etmeyin. Unutmayın hayat zaten zor ve diğer kullanıcıların da sorunları var!


8. Şakacı olun: Araştırmada esprili twitler atan kullanıcıların takipçi sayısının daha fazla ortaya çıktı.


9. Ünlüler işinden de bahsetmeli: Ve son olarak pek çok takipçisi olan ünlüler... Sırf ünlü olduğunuz için hayatınızın en ince ayrıntısının bile ilginç olduğunu sanmayın. İnsanlar ne yemek yediğinizi değil, işinizle ilgili profesyonel bakış açınızı da bilmek istiyor.
Twitter'da popüler olmanın 9 altın kuralı Twitter'da popüler olmanın 9 altın kuralı Reviewed by Oğuzhan Cabbaroğlu on 2/06/2012 Rating: 5

Hiç yorum yok

Image Link [https://lh3.googleusercontent.com/kXvOVaV2dIWC4gKWhzQhTK7KXwgYFcM_xkISmmlJH5MIYQ-nQogwFc1zAaKEpnqhaPEMJ1Vpn4SKbg=w1366-h768-rw-no] Author Name [Oğuzhan Cabbaroğlu] Author Description [Ozicab İnternet ve Tasarım Hizmetleri - Kurucu / Nam-ı Diğer Ozicab ] Facebook Username [ozicab] Twitter Username [ocabbaroglu] GPlus Username [107441494120937470968] Pinterest Username [ozicab] Instagram Username [ozicab]